5 maja – Macierzanka majowa

Witajcie w maju! :) Majówkowy wypoczynek już za nami, ale przed nami jeszcze cały maj – miesiąc szczególnie poświęcony Maryi. Rozpoczynając ten urokliwy czas, zapraszamy na macierzankowe spotkanie z Maryją poprzez modlitwę, która w tym miesiącu wybrzmiewać będzie w każdym polskim kościele i przy każdej wiejskiej kapliczce – czyli tradycyjną litanię loretańską. Po modlitwie natomiast, jeśli dopisze pogoda, zrobimy sobie swobodne spotkanie plenerowe w Parku Bednarskiego – dzieci wybiegają się na placu zabaw, a my spędzimy wspólnie majowy czas. Jeśli jednak pogoda nie dopisze, spotkamy się po prostu w naszej salce przy herbacie i dobrym słowie. :) Zaczynamy jak zwykle:
10:00 – cicha adoracja w kaplicy
10:15 – zbieramy się w bramie pod salką (nie w środku!)
10:30 – odprawimy nasze macierzankowe „majowe” (prawdopodobnie w kościele, w którymś z bocznych ołtarzy poświęconych Maryi)
– po „majowym” – idziemy do parku lub do salki.

Serdecznie zapraszamy! :)

PS. Jeśli nie będzie zbyt ładnie, to podczas spotkania w salce możemy jeszcze dokończyć ostatni etap porządków w naszej szafce, czyli zastrugać/ naostrzyć/ zatemperować kredki, których całe mnóstwo czeka na starsze dzieciaczki, a które są w większości „zjedzone” i na razie nie nadają się do rysowania ;) Możecie więc na wszelki wypadek zabrać ze sobą temperówki/ zastrugaczki/ strugaczki/ ostrzałki i podziałamy razem. Do zobaczenia! :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *