Spotkania

16 czerwca – przedwakacyjna Msza Święta i ostatnie spotkanie z księdzem Grzegorzem

Kochane Mamy, nasza najbliższa czwartkowa Msza będzie, z kilku względów, Mszą zupełnie wyjątkową. Po pierwsze, będzie to ostatnia macierzankowa Msza przed wakacjami, więc bardzo serdecznie zapraszamy, żeby przyjść i pomodlić się o dobry wypoczynek dla Was i Waszych najbliższych. Po drugie – i chyba najważniejsze – będzie to ostatnia Msza, którą odprawi dla nas ksiądz Grzegorz Gruszecki, nasz wspaniały duchowy opiekun, od kilku lat tak cierpliwie towarzyszący Macierzance, macierzankowym Mamom i dzieciaczkom. Okazało się niedawno, że ksiądz Grzegorz został powołany na nową drogę – dostał nominację na proboszcza w swojej macierzystej diecezji bielsko-żywieckiej i w związku z tym niestety wkrótce opuszcza Kraków, kończąc tym samym również swoją posługę na macierzankowych Mszach i spotkaniach. Nie sposób wyrazić słowami, jak wiele dobra i błogosławieństwa zawdzięcza Macierzanka księdzu Grzegorzowi, dlatego też myślę że najlepszym sposobem wyrażenia naszej wdzięczności będzie wspólna modlitwa w jak najliczniejszym gronie – właśnie podczas najbliższej czwartkowej Mszy. Przybywajcie więc tłumnie – niech popłynie w niebo moc macierzankowej modlitwy, dziękczynienia i radości! To chyba najlepsze, co możemy od nas księdzu Grzegorzowi ofiarować. 🙂

Oprócz tego chciałybyśmy wręczyć Mu pamiątkowy prezent, a spotkaniu po Mszy nadać trochę bardziej odświętny charakter, dlatego też jest ważna PROŚBA DO WAS, kochane Mamy: jeśli tylko dacie radę, to przynieście od siebie jakiś smakołyk (ciasto, ciastka, owoce, sałatka…), żebyśmy pięknie, pachnąco i domowo pożegnały naszego kochanego Księdza. Będzie wtedy baaaardzo miło. 🙂

Ponadto mam jeszcze jedno ogłoszenie dotyczące Mszy, a konkretnie – OFIARY. Zwykle na naszych Mszach nie zbieramy na tacę, ale najbliższa Msza będzie wyjątkowa również pod tym względem – czyli że będzie taca. 🙂 Ofiara nasza będzie miała konkretny cel: ośrodek CARITAS w Szczyrku-Czyrnej, czyli tam, gdzie w niedzielę odbył się macierzankowy wyjazd rodzinny. Cel taki wynika z tego, iż na Mszy w Ośrodku trochę się zagapiliśmy i nie udało nam się zebrać tacy, a Ośrodek ten ugościł nas wspaniale i bardzo przyjaźnie, dlatego też chcielibyśmy w ten sposób przynajmniej, poprzez dar finansowy, odwdzięczyć się za gościnność i niezwykle otwarte serce Gospodarzy. Zachęcam do włączenia się – oczywiście wszystko według potrzeby serca.

ZACZYNAMY tradycyjnie:
10:00 – adoracja w kaplicy
10:15 – MSZA ŚWIĘTA
Po Mszy Św. – spotkanie i dzielenie w salce.

SPOWIEDŹ: jeśli któraś z Was chciałaby się wyspowiadać u księdza Grzegorza przed Mszą, to proszę o wiadomość (priv, mail lub sms) – przekażę księdzu, żeby wcześniej przyszedł.

Uff, ale długi post! Gratuluję wszystkim, którzy dobrnęli aż do tego miejsca 🙂

Trzymajcie się zdrowo i przybywajcie koniecznie w czwartek! DO ZOBACZENIA 🙂

ZACZYNAMY tradycyjnie:
10:00 – adoracja w kaplicy
10:15 – MSZA ŚWIĘTA
Po Mszy Św. – spotkanie i dzielenie w salce.

SPOWIEDŹ: jeśli któraś z Was chciałaby się wyspowiadać u księdza Grzegorza przed Mszą, to proszę o wiadomość (priv, mail lub sms: 606 364 791) – przekażę księdzu, żeby wcześniej przyszedł.

Uff, ale długi post! Gratuluję wszystkim, którzy dobrnęli aż do tego miejsca :)

Trzymajcie się zdrowo i przybywajcie koniecznie w czwartek! DO ZOBACZENIA :)