Spotkania

22 września – Msza Święta i spotkanie z nowym Duszpasterzem!

Kochane Macierzanki! Nadszedł wreszcie czas, by przekazać Wam chyba najwspanialszą wiadomość po wakacjach i po przeniesieniu księdza Grzegorza – Macierzanka nie pozostanie sama! Dzięki serdeczniej litości naszego Boga (oraz dzięki księdzu Grzegorzowi) nasza wspólnota będzie mieć nowego duchowego opiekuna, którym z woli Bożej zgodził się zostać ksiądz Bogusław Kastelik. Księdzu Bogusławowi już teraz gratulujemy odwagi w podjęciu wyzwania, jakim jest towarzyszenie Macierzance, a Was, drogie Mamy, serdecznie zapraszamy na pierwszą powakacyjną Mszę Świętą, którą odprawi dla nas właśnie nasz nowy duszpasterz. Przyjdźcie koniecznie, aby wspólnie pomodlić się o dobry rok spotkań w Macierzance oraz wesprzeć swoją modlitwą księdza Bogusława. A po Mszy zapraszamy na spotkanie zapoznawcze (i trochę organizacyjne :)), na którym przy dobrej herbacie będziemy mieli okazję dowiedzieć się czegoś więcej o sobie nawzajem – my o księdzu Bogusławie, a ksiądz o każdej z nas i o Macierzance w ogólności. Powiemy sobie też przy okazji o tym, jak widzimy Macierzankę na ten rok, jakie mamy oczekiwania bądź pomysły na jej dalsze działanie, po co na nią przychodzimy i czym Macierzanka w ogóle dla nas jest.
Przybywajcie jak najliczniej! Zaczynamy o 10:00 cichą adoracją w kaplicy adoracji, a Msza Święta rozpocznie się ok. godziny 10:15. Jeśli któraś z Was chciałaby się włączyć w liturgię poprzez czytanie lub śpiew, to z radością przyjmiemy wszelką pomoc :)
Zostańcie z Bogiem, do zobaczenia już niedługo!

……………………………………………………………………………………………………………………………………..
WAŻNE INFO OGÓLNE – NA SPOTKANIACH MACIERZANKI:
– jeśli przyszłaś a sala jest jeszcze zamknięta to prosimy podejdź do Pań z Caritasu (na końcu korytarza po prawej) i pożycz klucza do naszej sali, potem rozgość się i wstaw wodę na herbatę :)
– samoobsługa – czyli robimy sobie herbatę oraz sprzątamy po spotkaniu razem
– Twoje dziecko, twoja pielucha ;) – czyli prosimy o zabieranie ze sobą brudnych pieluszek (inni użytkownicy sali narzekają potem, że im „pachnie”),
– wszystkie jesteśmy tu gospodyniami, więc jeśli masz pomysł na temat spotkania/gościa, to nie wstydź się tylko podziel się :)