Spotkania

17 września: Święta Hildegarda – O bożej koncepcji odżywiania

Drogie mamy,
W najbliższy czwartek, 17 września, przypada wspomnienie świętej Hildegardy z Bingen, benedyktynki, uzdrowicielki, która jako jedna z czterech kobiet, otrzymała tytuł doktora Kościoła powszechnego. Na spotkaniu postaramy się przybliżyć postać tej niezwykłej i inspirującej Świętej. Jej wiedza dotycząca ludzkiego ciała, wykraczała poza epokę w której żyła co znalazło potwierdzenie w jej licznych zapiskach i dziełach. Benedyktynka w swoich pracach poświęcała sporo uwagi zaleceniom żywieniowym, dzięki którym człowiek mógł uniknąć chorób oraz zapobiec ich rozwojowi, a nawet wyleczyć się z tych już nabytych.

Jeżeli chcesz się dowiedzieć o tym, co powinno znaleźć się w naszej diecie według świętej Hildegardy, oraz co powinniśmy wyeliminować z codziennego jadłospisu, dołącz do nas w najbliższy czwartek. Spotkanie poprowadzą dwie macierzankowe mamy, które starają się wpleść zalecenia Hildegardy w swoje codzienne życie.

Zapraszamy zarówno mamy, które pierwszy raz spotykają się ze Świętą Hildegardą, jak i te, które od lat starają się żyć według jej zasad.

9:45 – indywidualna modlitwa w kaplicy,
10:00 – spotykamy się w salce Macierzanki lub na tarasie.