Spotkania Wydarzenia

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE „Eucharystia jako źródło Życia”

Grupa modlitewna Macierzanka, działająca przy parafii pw. św. Józefa w Krakowie – Podgórzu ma przyjemność zaprosić wszystkie Mamy, a szczególnie te posiadające małe dzieci, na wyjątkowe Rekolekcje Wielkopostne, które odbędą się w dniach 25. – 27. lutego 2021 r. od godz. 10:00 w kościele parafialnym.

Wspólnym tematem nauk rekolekcyjnych będzie Eucharystia jako źródło Życia. Wygłosi je dla nas ks. dr. Krzysztof Porosło, wykładowca teologii dogmatycznej na Uniwersytecie Jana Pawła II w Krakowie, diecezjalny duszpasterz akademicki przy Kolegiacie św. Anny, pomysłodawca i współorganizator rekolekcji liturgicznych „Mysterium fascinans”.

Podczas codziennej Mszy Świętej oraz konferencji każda Mama będzie mogła w przyjaznym i dyskretnym miejscu nakarmić i przewinąć swoje dziecko. Na najmłodszych będzie czekał kącik cichej zabawy. Dziecięcy gwar jest mile widziany!

W czwartek, piątek i sobotę przed Mszą Świętą będzie możliwość skorzystania z sakramentu pojednania (od 9:15 do 10:00). Zapewniamy wtedy opiekę nad dziećmi.

Na zakończenie rekolekcji zapraszamy każdą Mamę na „Mamy Czas” – w formie wieczornego spotkania ON-LINE, które odbędzie się w sobotę, 27 lutego, o godz. 20:00. To będzie dobra przestrzeń, aby podzielić się refleksjami po rekolekcjach, przekazać uwagi organizacyjne oraz po prostu porozmawiać przy wieczornej herbacie. Mamy, które chciałyby wziąć udział w spotkaniu, prosimy o wysłanie wiadomości na adres grupa.macierzanka@gmail.com.

Ramowy plan naszych rekolekcji: CZWARTEK * PIĄTEK * SOBOTA

godz. 9:15 – okazja do spowiedzi świętej – w tym czasie zapewniamy opiekę nad dziećmi

godz. 10:00 – śpiew przed Eucharystią

godz. 10:15 – Eucharystia, po niej konferencja ks. Krzysztofa Porosło