O nas

Spotykamy się w każdy czwartek o 10:00 w sali bibliotecznej przy kościele parafialnym p.w. św. Józefa, Kraków-Podgórze, ul Zamoyskiego 2.

Macierzanka ma charakter grupy otwartej. Do udziału w spotkaniach zapraszamy wszystkie mamy. Można przyjść z dzieckiem/dziećmi bądź solo.

nasz adres e- mail: grupa.macierzanka@gmail.com

CO TO JEST MACIERZANKA:

Macierzanka to grupa skupiająca mamy – przeważnie z małymi dziećmi. Istnienie Macierzanki wypływa z głębi kobiecego serca, z potrzeby spotkania, dialogu, wzajemnego wsparcia, dzielenia się, wzrastania i dojrzewania w macierzyństwie.

Szczęśliwa mama, to szczęśliwa rodzina. Jeśli więc, Mamo, potrzebujesz wsparcia albo masz w sobie dużo energii, pomysłów, umiejętności, talentów i chcesz się tym podzielić z innymi kobietami – zapraszamy.

Kiedyś w rodzinach wielopokoleniowych codzienne problemy i troski łatwiej było dzielić z innymi członkami rodziny. Dom z reguły był pełen ludzi. Dziś – szczególnie w dużych miastach – młodzi rodzice często zdani są na samych siebie. Atutem jest samodzielność, ale problemem staje się sytuacja młodej matki, która poświęcając się opiece i wychowaniu dzieci czasami czuje się osamotniona, a zamiast radości doświadcza jedynie ciężaru macierzyństwa. A jeśli matka samotnie wychowuje dziecko, ilość problemów jest nieskończenie większa.

Odpowiedzią na to jest MACIERZANKA. Naszym celem jest wzajemne wsparcie i rozwój mam poprzez wspólne rozmowy, wymianę doświadczeń, rozważania oraz modlitwę. Jeśli nie deklarujesz się jako katoliczka, również możesz do nas przyjść. Ważne, abyś uszanowała nasz światopogląd, tak jak my uszanujemy Twój. Spotykamy się raz w tygodniu. Spotkania mają bardzo różnorodny charakter. Zwykle są to rozmowy na wcześniej zaplanowany temat, czasem odbywają się warsztaty czy prelekcje wygłaszane przez zaproszonych gości. Podczas spotkań poruszamy tematy dotyczące kobiecości, macierzyństwa i duchowości matki i żony. Dużo miejsca poświęcamy sprawom związanym z wychowaniem i rozwojem dzieci. Poszukujemy „złotego środka” i odpowiedzi na nurtujące nas pytania. Chcemy, by nasze pociechy były radością naszą i innych.

Jeśli poszukujesz mam, z którymi nie tylko można porozmawiać o pieluchach i wrażeniach z porodu, ale również w zaufaniu zwierzyć się z trudnych, nurtujących Cię problemów, znaleźć wsparcie i akceptację, a dzięki temu stać się lepszą mamą, przyjdź. Zapraszamy.