Spotkania

31 marca – Paschalne pogaduchy

Alleluja! :D Trwamy wciąż w oktawie radosnych Świąt Paschalnych. Chociaż główne uroczystości wielkanocne już za nami, to każdy dzień tego wyjątkowego okresu jest dobry do tego, by się spotkać i podzielić Dobrą Nowiną i by wspólnie cieszyć się ze Zmartwychwstania naszego Pana. W najbliższy czwartek zapraszamy na „paschalne pogaduchy” – luźne spotkanie przy herbacie, podczas którego porozmawiamy sobie o tegorocznych Świętach Wielkanocnych: jak nam minęły, co w nas zmieniły (i zmieniają), jak przeżywamy je w naszych rodzinach. Zastanowimy się i opowiemy również o tym, co zrobić, żeby kurczaczki, zajączki i święconka nie przysłoniły prawdziwej treści tych wielkich Świąt – czyli kilka słów o tym, jak przeżyć Wielkanoc z małymi i trochę większymi dziećmi.
Zaczynamy tradycyjnie:
10:00 – cicha modlitwa indywidualna w kaplicy adoracji
10:15 – zbieramy się w salce
10:30 – rozpoczynamy spotkanie.

Zapraszamy serdecznie, do zobaczenia! :)

……………………………………………………………………………………………………………………………………….
NA SPOTKANIACH MACIERZANKI:
– jeśli przyszłaś, a sala jest jeszcze zamknięta, to prosimy podejdź do Pań z Caritasu (na końcu korytarza po prawej) i pożycz klucz do naszej sali, potem rozgość się i wstaw wodę na herbatę :)
– samoobsługa – czyli robimy sobie herbatę oraz sprzątamy po spotkaniu razem
– Twoje dziecko, twoja pielucha ;) – czyli prosimy o zabieranie ze sobą brudnych pieluszek (inni użytkownicy sali narzekają potem, że im „pachnie”),
– wszystkie jesteśmy tu gospodyniami, więc jeśli masz pomysł na temat spotkania/gościa nie wstydź się tylko podziel się.