Wydarzenia

Czego pragną kobiety? Macierzankowe rekolekcje wielkopostne

plakat-rekolekcje-wersja-max

Wielki Post w pełni. Jesteś mamą i zastanawiasz się jak pogodzić dobre przeżycie tego ważnego okresu z opieką nad dzieckiem, wymagającą przecież Twojej nieustannej obecności? Chcesz odkrywać swoją kobiecość jako dar Boga i drogę do Niego? Przyjdź na nasze rekolekcje, posłuchaj i zaczerpnij!

Już po raz dziewiąty Grupa Mam “Macierzanka” zaprasza na wyjątkowe rekolekcje wielkopostne dla mam z małymi dziećmi, które odbędą się w dniach 23-25 marca 2017 r. w parafii św. Józefa Rzemieślnika przy Rynku Podgórskim w Krakowie.

W tym roku rekolekcje pod hasłem „Czego pragną kobiety?” wygłosi o. Paweł Drobot CSsR – dyrektor Centrum Apostolstwa i Duchowości Redemptorystów i Domu Rekolekcyjnego MB Nieustającej Pomocy oraz opiekun duchowy Dzielnych Niewiast – wspólnoty kobiet działającej przy Redemptorystach w Krakowie.

Temat rekolekcji nawiązuje do historii spotkań kobiet z Jezusem. Chcemy zaprosić uczestniczki do przeżycia przygody na drodze, której przewodniczkami będą trzy kobiety: Samarytanka, Nawrócona grzesznica oraz Maryja. Będą prowadzić nas na ścieżkach naszych pragnień, przebaczenia, uzdrowienia uczuć i relacji, oraz odkrywania obecności Boga w naszym życiu.

W programie rekolekcji m.in.: Msza św. z nauczaniem oraz możliwość skorzystania z sakramentu pokuty, podczas którego dzieci będą miały zapewnioną opiekę. W sobotę uczestniczki usłyszą świadectwo i będą mogły wziąć udział w modlitwie wstawienniczej.

Organizatorki rekolekcji, jak co roku, przewidują możliwość nakarmienia i przewinięcia dziecka w przyjaznym miejscu oraz kącik zabaw dla dzieci w nawie bocznej.

Każda mama i każdy maluch będą bardzo mile widziani!

* * *
PROGRAM REKOLEKCJI:

CZWARTEK, 23 MARCA 2017

10:00 wspólny śpiew
10:15 Msza św., po mszy św. nauka rekolekcyjna

PIĄTEK, 24 MARCA 2017

9.15 możliwość spowiedzi (podczas spowiedzi zapewniamy opiekę nad dziećmi)
10:00 wspólny śpiew
10:15 Msza św., po mszy św. nauka rekolekcyjna

SOBOTA, 25 MARCA 2017

10:00 wspólny śpiew
10:15 Msza św. z nauką rekolekcyjną, świadectwo, modlitwa wstawiennicza

* * *

INFORMACJE PRAKTYCZNE (podobne jak w poprzednich latach :)) :

  • W kościele jest wyjątkowo zimno – warto więc ciepło ubrać dzieci (i siebie!).
  • W czwartek i piątek zapraszamy mamy z dziećmi. W zakrystii będzie możliwość przewinięcia i nakarmienia dziecka. W kościele (w nawie bocznej tuż przy ołtarzu) będzie zorganizowany kącik zabaw dla naszych pociech.
  • W piątek podczas spowiedzi zapewniamy możliwość opieki nad maluszkami.
  • W sobotę zachęcamy, w miarę możliwości oczywiście, do pozostawienia maluszków pod czułą opieką Tatusiów i podarowania sobie chwili wytchnienia :); jeśli ktoś jednak będzie miał takie pragnienie, to zapraszamy również całymi rodzinami!