Spotkania

Spotkanie 18 stycznia – Jak wspierać talenty plastyczne dzieci?

Drogie Mamy,


serdecznie zapraszam na kolejne macierzankowe spotkanie, którego tematem będzie „Jak wspierać talenty plastyczne dzieci?”. Naszym gościem będzie Helena Majewska. Będziemy rozmawiać o etapach rozwoju dziecięcego rysunku, o tym jak komentować prace dzieci, pracować z nimi w domu i wspierać ich rozwój artystyczny.


Helena jest ilustratorką i mamą dwóch bardzo aktywnych chłopców.Jej wielką miłością jest akwarela. Ilustruje książki i tworzy ilustracje na zamówienie.Od 3 lat prowadzi warsztaty artystyczne dla dzieci, gdzie wspólnie z nimi odkrywa nieskończone możliwości tworzenia.


Opowiada o tym tak: „Ja uczę dzieci, a oni uczą mnie. Taki mały paradoks. Ja je uczę jak mieszać kolory, nakładać farbę, widzieć więcej, a oni uczą mnie cierpliwości, innego spojrzenia na oczywiste rzeczy i pokazują jak malować sercem. Kiedy byłam małą dziewczynką marzyłam, że zostanę artystką. Potem dorosłam i zapomniałam o tym na wiele lat. Moja droga była bardzo kręta, zanim doszłam tam, gdzie wołało mnie serce. Dziś robię to co kocham. Ale czasem chciałabym, żeby wtedy, wiele lat temu, znalazł się ktoś, kto by mi powiedział, że warto iść za swoimi marzeniami. Wierzę, że możemy zmieniać świat na lepsze. Dlatego założyłam małe studio artystyczne. Moje warsztaty dedykuję dzieciom, które kiedyś staną się dorosłymi. Ale zanim to się stanie, chciałabym aby każde dziecko umiało wierzyć w siebie i swoje talenty. Moja pracownia jest po to, aby nauczyć widzieć więcej. Więcej możliwości, rozwiązań, kolorów, w każdym nowym dniu”.


To, co robi w swoim studiu, można podglądnąć tu:https://www.instagram.com/art_littleprince/


Spotykamy się w salce w czwartek o godz. 10. Zachęcam aby przynieść coś do kawy/herbaty dla siebie i drugiej osoby, a dzieciom wziąć buty na przebranie, żeby mogły swobodnie bawić się na dywanie.